آشنایی با اسپیکر بلوتوثی

این اسپیکر ایستاده از نسخه بلوتوثی 3.0 پشتیبانی میکند. با توجه به اینکه JBL این مدل را مناسب کودکان معرفی کرده است از فناوری ضدآب IPX7 برخوردار است تا خیال شما از این بابت راحت باشد. این روزها اسپیکرهای کامپیوتر در انواع شکلها، اندازهها و عملکردهای متفاوت ساخته میشوند و شما برای اینکه تجربه خرید اسپیکر کامپیوتر خوبی بدست آورید با تفاوت آنها، مزایا و معایبی که ارائه میدهند آشنایی داشته باشید. اگر دوست دارید در طبیعت به موسیقی گوش دهید و یا در سفر، مهمانی و رفت و آمدها از گوش دادن به موسیقی لذت ببرید، لازم است که علاوه بر یک موبایل (یا پلیر)، یک اسپیکر شارژی مناسب هم داشته باشید. اگر به بلندگوهای حرفهای نگاه کرده باشید متوجه درایورهایی که دارای قطرهای متفاوتی میباشند، شدهاید هر کردام از اینها طیف صدای متفاوتی را ایجاد میکنند. اسپیکر گیمینگ نیز یکی دیگر از مدل های این سری پخش کننده های جذاب و کاربردی است که به شما اجازه می دهد تا صدای بازی خود را با کیفیت بسیار بالا بشنوید بدین ترتیب سبب خواهد شد تا تجربه ای لذت بخش به هنگام انجام بازی کسب کنید.

کیفیت صدا در این مدل بسیار بالا بوده و بهواسطۀ درایور دوگانه منفعل «Motion Q» و تکنولوژی «BassUpTM»، صدا را با عمق و وضوح زیادی پخش میکند. به طور کلی درایور سیگنالهای الکتریکی را به صدا تبدیل میکند. به طور کلی این نوع اسپیکرها یا بلندگوها در انواع گوناگون وجود دارد که در صورتی که به مخاطبان توجه ویژه ای داشته باشد؛به عنوان هدایای تبلیغاتی خلاقانه و کاربردی شناخته می شود. شما برای خرید و اطلاع از قیمت اسپیکر کوچک و بلوتوث تبلیغاتی یا دیگر انواع هدایای دیجیتال می توانید به فروشگاه اینترنتی کاواترسیم به عنوان مرجع خرید و فروش هدایای تبلیغاتی جدید و ارزان مراجعه کنید. اسپیکر بلوتوثی انواع مختلفی دارند که میتوان این دسته محصولات را از لحاظ ویژگیهای مختلفی که دارند دستهبندی کرد، اگر بخواهیم به صورت کلی یک دستهبندی داشته باشیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم. این مسئله برندهای بزرگ را از برندهای میانرده و کوچک جدا میکند. این سیگنال صوتی رمزگذاری شده به عنوان سیگنال تعدیل کننده ای است که سیگنال های حامل رادیویی بلوتوث UHF را تعدیل می کند. اگر علاقهی زیادی به موزیک گوش دادن به ویژه با صدای بلند دارید، یک جفت اسپیکر ایستادهی بزرگ میتواند کار شما را راه بیاندازد.

اگر میخواهید اسپیکر بلوتوث را در اماکنی مثل منزل و محل کار استفاده کنید، احتمالاً شرایط کاری دشوار نیست ولیکن اگر میخواهید اسپیکر را در مسافرتهای طولانی به کوهستان، جنگل و کنار دریا ببرید، حتماً به ساختار و طراحی آن توجه کنید. این مدل اسپیکرهای خانگی به دو دسته اسپیکر بیسیم و اسپیکر سیمدار تقسیم میشوند، همچنین در ساخت آنها از تکنولوژی بلوتوث، Airplay، hifi یا wifi استفاده شده است. در مورد بدنه دقت کنید که لزوماً سختی ظاهری به معنی افزایش مقاومت در برابر ضربه نیست بلکه ترکیبی از لاستیک، فوم و مواد فلزی به شکل بهینه موجب افزایش سختی و مقاومت در برابر ضربات احتمالی میشود.مثلاً مدل Nyne گوشههایی دارد که با جنس لاستیکی به خوبی ضربه را پخش میکنند. حتی جالب است که دو مدل مورد بحث ما، هر دو دارای میکروفون داخلی هم هستند و میتوان برای تماس صوتی به طور کامل از آنها استفاده کرد. بلوتوث یک فناوری بیسیم است که از فرکانسهای رادیویی UHF برای اتصال کوتاهبرد استفاده میکند. برندهای متفرقه اسپیکر بلوتوث ارزان تر هستند اما کیفیت رضایت بخشی ندارند! Tweeter – یک بلندگوی ساده است اما دیافراگم آن قطر کمی دارد و نمیتواند با دامنهی زیاد، جلو و عقب برود. هنگامی که بلندگو ورودی الکتریکی را از یک دستگاه دریافت میکند، جریان را از طریق ایجاد حرکات رو به جلو و عقب ارسال میکند.

گذاشتن در جعبه ست مدیریتی: اگر شما می خواهید به فکر دادن هدایای تبلیغاتی لاکچری به مدیران عالی رتبه خود هستید، می توانید ست هدایای تبلیغاتی ویژه مدیران را تهیه کنید و اسپیکر را درون آن قرار دهید. این اسپیکرها را می توانید به راحتی با خود حمل کنید و در هرجایی از آنها استفاده کنید. همچنین، از فناوری «Live Sound» برای ایجاد صدای سهبعدی استفاده کرده است. استحکام و ضدآب بودن برای شما مهم است؟ تنوع بسیار زیاد اسپیکرها ممکن است در حین انتخاب گیج کننده باشد بنابراین بهتر است قبل از اقدام به خرید اسپیکر بلوتوثی با پارامترهای مختلف و مهم آشنا باشیم تا بتوانیم بهترین اسپیکر را خریداری کنیم. شاید این ویژگی به نظر کاربردی نیاید اما ممکن است برخی از کاربران و حتی خود شما هم به آن احتیاج پیدا کنید. اسپیکرها ممکن است از اجزای دیگری مانند محفظه، تقویت کننده نیز تشکیل شده باشند اما جزء اصلی که سیگنالهای رادیویی را به امواج صوتی تبدیل میکند، درایور است. امواج حامل رادیویی طبق استانداردهای بلوتوث بین فرستنده BT دستگاه صوتی و گیرنده BT بلندگوی بلوتوث به صورت بی سیم منتقل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید