بررسی اسپیکر – زومیت

همچنین، مدل «MDZ-36-DB» جزو بهترین اسپیکر بلوتوث این برند نیز محسوب میشود. نقاط قوت اسپیکر قابل حمل millet: اسپیکر ارزان اما باکیفیت محسوب میشود، ظاهر زیبا، بستهبندی شیک، بدنه فلزی و داشتن میکروفون جهت مکالمه که کیفیت خوبی دارد. همچنین این اسپیکر غیر از بلوتوث، جهت اتصال به صورت باسیم از جک 3.5میلیمتری صدا نیز استفاده میکند. همچنین، از دیافراگم غیر دایرهای استفاده کرده است تا قدرت صدا را افزایش داده و میزان انحراف آن را نیز کاهش دهد. دستیار صوتی یکی از جدیدترین مدلهای موجود در بازار است که از طریق شبکه وایفای به لوازم خانگی و یا گوشی موبایل متصل میشود و میتواند برخی از دستورات شما همانند پخش موسیقی محبوبتان و یا خاموش و روشن کردن لوازم منزل را انجام دهد. اگر علاقهی زیادی به موزیک گوش دادن به ویژه با صدای بلند دارید، یک جفت اسپیکر ایستادهی بزرگ میتواند کار شما را راه بیاندازد. ازاینرو، صدای موسیقی را با قدرت زیادی خواهید شنید.

کیفیت صدا در این مدل بسیار بالا بوده و بهواسطۀ درایور دوگانه منفعل «Motion Q» و تکنولوژی «BassUpTM»، صدا را با عمق و وضوح زیادی پخش میکند. قبل از خرید اسپیکر بلوتوث در درجهی اول وزن و اندازهی آن را مشخص کنید و در این مورد به کیفیت صدا هم توجه داشته باشید. به این معنی که مثل یک هدست و هندزفری بلوتوث، تمام صداها را میتوان از اسپیکر بلوتوث شنید. دستهی اول اولترا پورتابل هستند به این معنی که در جیب جا نمیشوند اما به راحتی در جیب کت یا در کیفهای کوچک جای میگیرند. برای حمل بلندگویی که 3 کیلوگرم وزن دارد، قطعاً نمیتوان از یک کیف کوچک و سادهتر از آن، جیب کت استفاده کرد. این نوع اسپیکرها را بهطور عموم برای فضای باز استفاده میکنند. منظور از اکتیو بودن این است که سیستم صوتی دارای امپلیفایر یا تقویتکنندهی صدا هست و فقط کافی است ارتباط با ابزار پخش صدا برقرار شود تا بتوان از آن استفاده کرد. گزینهای برای خرید مناسب است که بتواند صدا را واضح و رسا به گوش شما برساند. بنابراین اگر Braven BR-1 را با آخرین حد صدا و برای پخش پرصداترین موسیقیها استفاده کنیم، دو بلندگوی آن با مجموعاً 3 وات مصرف، حدود 1 ساعت و 40 دقیقه کار خواهند کرد.

اسپیکر بلوتوث پرتابل «انکر» مدل «Anker Motion Q ۳۶۰»، دارای طراحی زیبا و استوانهای است که صدا را بهصورت ۳۶۰ درجه در محیط پخش میکند. فناوری بلوتوث بین منبعی که در دست دارید، مثلاً گوشی هوشمندتان و اسپیکر اتصال برقرار میکند و شما با پخش هر محتوایی که حاوی صوت است، میتوانید صدا را از طریق اسپیکر پخش کنید. پس از آن نوبت به بررسی بدنه، ضد آب بودن و مقاومت به ضربه میرسد و در نهایت به امکان پخش تمام صداهای گوشی و تبلت و همچنین استفاده از باتری داخلی به عنوان شارژر گوشی و تبلت میرسد. برای پاسخ به این سوال بهتر است به از خودمان سوالاتی بپرسیم. تمام موارد فوق به کاربرد شخصی شما وابسته هستند و به عبارتی نمیتوان یک نسخه برای همه پیچید! برای برقراری تماس در این نوع اسپیکرها، دکمهای هم در نظر گرفته شده که به منزلهی برداشتن و گذاشتن گوشی است. اسپیکرهای بلوتوث سنگین و حجیم هم برای کاربردهای خانگی، گذاشتن در قفسهی کتابخانه یا جایجای دکوراسیون منزل و محل کار و حتی پشت ماشین وجود دارند. بیشتر مدلها حداقل دو درایور دارند و به اصطلاح استریو هستند. اگر در خرید اسپیکر بلوتوثی مردد هستید، میتوانید بودجه و نیاز خود را با مشاوران ما در میان بگذارید تا شما را به سرعت به نتیجه برسانند.

قابلیتی کمیاب دیگر که البته در مورد دو اسپیکر بلوتوثی که مثال زدیم، موجود است، ویژگی عملکرد به جای بلندگوی گوشی و تبلت است. بنابراین چارهای جز مطالعهی مشخصات کامل، بررسی بدنه، مطالعهی بررسیها و پرسیدن از دیگر کاربران وجود ندارد. هنگامی که بلندگو ورودی الکتریکی را از یک دستگاه دریافت میکند، جریان را از طریق ایجاد حرکات رو به جلو و عقب ارسال میکند. اگر میخواهید به صورت حرفهای از بلندگو مدنظر خود استفاده کنید، بهتر است پیش از خرید، این دو پارامتر را بهدقت بررسی کنید. این اسپیکرها به دلیل داشتن درایور صوتی قدرتمندتر میتوانند صدایی حجیمتر و قدرتمندتر تولیدکنند. اگر میخواهید اسپیکر بلوتوث را در اماکنی مثل منزل و محل کار استفاده کنید، احتمالاً شرایط کاری دشوار نیست ولیکن اگر میخواهید اسپیکر را در مسافرتهای طولانی به کوهستان، جنگل و کنار دریا ببرید، حتماً به ساختار و طراحی آن توجه کنید. متأسفانه در مورد اسپیکرهای بلوتوث فعلاً استانداردی تدوین نشده که میزان مقاومت آن در شرایط سخت را مشخص کند. قبل از خرید در مورد اندازه و وزن تصمیم خود را بگیرید چرا که تنوع مدلها بسیار زیاد است. بنابراین یک مورد دیگر را هم چک کنید و خودتان سرانگشتی حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید