خرید انواع اسپیکر رم و فلش خور

ممکن است یک اسپیکر معمولی با هزینهی کمتر و کیفیت مطلوب، کار شما را راه بیاندازد و ممکن است موضوع بر عکس باشد، یعنی شما به ابزاری که حتماً قابل حمل باشد نیاز داشته باشید. اسپیکرهای بلوتوث سنگین و حجیم هم برای کاربردهای خانگی، گذاشتن در قفسهی کتابخانه یا جایجای دکوراسیون منزل و محل کار و حتی پشت ماشین وجود دارند. اگر کیفیت صدا برای شما حیاتی است از این گزینه صرفنظر کنید و سراغ اسپیکر بلوتوثی JBL Charge 3 را بگیرید. در خرید اسپیکر بلوتوث هم مثل خرید هر وسیلهی دیگری اولین کاری که باید انجام داد، مشخص کردن کاربرد و نیاز است. قطعاً اینگونه نیست همانطور که در گوشیها و تبلتها هم ظرفیت و اندازهی باتری مشخصکنندهی میزان کارکرد با شارژ باتری نیست.در تخمین کارکرد با شارژ باتری، هم ظرفیت باتری مهم است و هم میزان توان مصرفی اسپیکر بلوتوث.اسپیکرهای کوچک ممکن است باتری کوچکی مثل 1400 میلیآمپرساعت داشته باشند و با همین باتری کوچک هم بیش از 12 ساعت بدون نیاز به شارژ، کار کنند. در اسپیکر بلوتوث کوچکی که مثال زدیم، باتری 1400 میلیآمپری استفاده شده که تقریباً در حد آیفون 5 است. مثلاً: باتری 1400 میلیآمپرساعتی قادر است 1400 میلیآمپر جریان الکتریکی را در یک ساعت و با ولتاژ استاندارد باتریهای لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری تحویل دهد.

عملاً با توجه به محیط شلوغ منازل و سایر اماکن شهری، برد مفید بلوتوث و وای-فای بسیار کمتر است. برد عملی وای-فای و بلوتوث به کیفیت تراشهی مربوطه و نیز قدرت آنتن هم بستگی دارد. یکی دیگر از مدلهای جذاب قابل حمل که البته وزن بالاتری نسبت به دو مدل قبلی دارد یک غول گرانقیمت است. این مدل هم طرفداران ویژه خود را دارد و با ظاهر عجیب و غریباش به محبوبیت رسیده است. منظور از اکتیو بودن این است که سیستم صوتی دارای امپلیفایر یا تقویتکنندهی صدا هست و فقط کافی است ارتباط با ابزار پخش صدا برقرار شود تا بتوان از آن استفاده کرد. مهمترین و اصلیترین فاکتور، بررسی ابعاد سیستم صوتی موردنیاز است. در عمل مقایسهی صدای سیستم 35 واتی با سیستم کوچک 6 واتی و از آن مهمتر، Soundstage یا تفکیک فرکانسی و مکانی صدا، کاربر را به این نتیجه میرساند که بهتر است مقایسهای بین یک اسپیکر بلوتوث ردهپایین و سبک با یک محصول گرانقیمت انجام ندهد. البته برخی مدلها علاوه بر دو درایور، یک بلندگوی فرکانس پایین که به ساب یا سابووفر معروف است هم دارند. برخی امکانات جانبی هم دارند. اسپیکر بی سیم : در اسپیکرهای بی سیم ، ویژگی هایی همانند داشتن رادیوی FM، توانایی پخش از روی حافظه های جانبی همانند فلش و کارت حافظه و داشتن ورودی AUX می توانند تاثیر گذار باشند و به شما امکان می دهند هنگام سفر و گردش، از هر راه قابل تصوری به پخش موزیک ادامه دهید.

همانند تمام دستگاههای دیجیتال اسپیکرهای بلوتوثی در محدودۀ قیمتی متفاوتی قرار دارند. این دسته از اسپیکرهای بلوتوث قابلیت حمل خوبی ندارند اما کاربردهای خاص خود را دارند. این محصول قیمت نسبتا بالایی دارد، اما با توجه به کیفیت ساخت و کیفیت صدای فوقالعادهای که دارد، میتوان آن را در گروه بهترین اسپیکر بلوتوث خانگی و قابل حمل بازار به شمار آورد. اما آیا میشود برای مقایسهی باتری و شارژدهی آن فقط به ظرفیت باتری بر حسب میلیآمپرساعت بسنده کرد؟ شما میتوانید با کارشناسان تکنولایف برای انتخاب بهترین اسپیکر مناسب با هدف، نیاز و بودجهتان مشورت کنید. در مقابل اگر پشت محل نشستن شما فضای خالی زیادی وجود داشته باشد، ممکن است در انتخاب بهترین محل برای قرار دادن اسپیکرها دچار مشکل شوید. به همین علت پیشنهاد میکنیم پیش از خرید، ابتدا نیاز خود را مشخص کنید و سپس بر مبنای آن مناسبترین گزینه را انتخاب کنید. اکثر اسپیکرهای بلوتوثی شناسۀ دستگاهِ منبع را بعد از اتصال شناسایی میکنند، آن را به خاطر میسپارند و به محض ملاقات دوباره، خیلی سریعتر بدون نیاز به معرفی به آن متصل میشوند. یکی از مهمترین امکاناتی که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد، بهره مندی از کیفیت صدای بسیار بالا است؛ این قابلیت می تواند لذت گوش سپردن به موسیقی را برای کاربران چندین برابر کند.

برای حمل بلندگویی که 3 کیلوگرم وزن دارد، قطعاً نمیتوان از یک کیف کوچک و سادهتر از آن، جیب کت استفاده کرد. البته منظور مدلهای قابل حمل است. معمولاً وای-فای با توجه به سرعت و قدرت بیشتر، گزینهی کاملتری است اما اگر محیط پر از ابزارهای وای-فای باشد، حتی وای-فای هم جوابگو نخواهد بود. اما کیفیت و صدا به مراتب بهتر است. بازهی فرکانسی آنها قویتر است. اما همچنان گزینههایی وجود دارند که شما میتوانید به آنها اعتماد کنید. وزن این مدلها کمتر از 400 گرم است و کیفیت صدای معمولی دارند. این فاصله عملکرد و برد معمولا در اکثر اسپیکربلوتوثیها حداقل ۱۰ متر است. مثلاً در مورد بلوتوث فاصلهی 5 یا 6 متر، معقولتر است و در مورد وای-فای بسته به تعداد دیوارها و وسایل موجود، برد مفید ممکن است حتی کمتر از 15 متر باشد. بلوتوث کممصرفتر است و در نتیجه سرعت و برد آن هم کمتر است. اگر قصد خرید اسپیکر برند دارید این گزینهها بهترینند اما در برندهای میانهی این حوزه مانند اسپیکر بلوتوث شیائومی هم وجود دارند که هم ارزانترند و هم از نظر کیفیت در سطح مناسبی قرار دارند و به عنوان یک برند غیرتخصصی جزو گزینههای خوب است. مدلهای سنگینتر و بزرگتر، درایور قویتر و باکیفیتتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید