خرید انواع اسپیکر رم و فلش خور

با این حال، هنگام خرید اسپیکر بلوتوث، مطمئن شوید که ظرفیت باتری برای کار شما مناسب است. آخرین تفاوتی که با توجه به سرعت و قدرت وای-فای بدیهی به نظر میرسد، مصرف انرژی بیشتر است. توان خروجی با واحد وات (W) اندازهگیری میشود و هرچه بالاتر باشد، اسپیکر نیز قدرت و صدای بهتری را برای شما به همراه خواهد داشت. شما میتوانید برای ایجاد یک سیستم صوتی مناسب و پرقدرت در فضای منزل خود از یک اسپیکر خوب خانگی استفاده کنید. اسپیکرهای سقفی در چنین مواردی عملکرد بسیار خوبی دارند یا اینکه میتوانید از یک سیستم 7.1 استفاده کنید. اسپیکر بلوتوث معمولاً کوچکتر و کممصرفتر و در نتیجه سبکتر است در حالیکه اسپیکرهای وای-فای، حجیمتر و سنگینتر هستند و بهتر است در یک موقعیت ثابت مورد استفاده قرار گیرند. خوشبختانه اسپیکرهای دکوراتیو بسیاری در بازار وجود دارد که میتوانید آنها را با وسایل اتاق خود ست کنید. اسپیکرهای بزرگ برای اتاقهای کوچک و با فضای کاملا بسته مناسب نیستند زیرا اولا فضای زیادی را اشغال میکنند و دوما اتاق را با صدای بیس پر میکنند و در نتیجه، صدا بم میشود. یعنی فرکانسی را پخش میکنند که شاید اسپیکرهای معمولی نتوانند آن را به درستی شناسایی کنند. بلندگوها یا به عبارتی اسپیکرهای معمولی با جک هدفون یعنی همان فیش 3.5 میلیمتری آشنا به گوشی و تبلت متصل میشوند.

برخی گران و با کیفیت هستند و برخی ارزان و معمولی. برخی از اسپیکرها صدای بهتر و واضحتری نسبت به سایر اسپیکرها دارند که این اغلب به دلیل پاسخ فرکانسی بسیار بهتر آنها است. اسپیکرهای کوچک معمولاً باتریهای کوچکتری دارند و دوام چندانی ندارند، اما بعضی از اسپیکرهای حرفهای بزرگتر می توانند تا 24 ساعت هم دوام بیاورند! اما اسپیکرهای بلوتوث از نظر ظاهر و نحوهی استفاده چنین تنوعی ندارند. برخلاف آنچه اغلب افراد عقیده دارند، خرید اسپیکر نو یا دسته دوم کار چندان سختی نیست، تنها باید بدانید قصد دارید پس از استعلام قیمت و خرید بلندگو، از این وسیله جذاب برای چه هدفی یا مکانی استفاده کنید. این روزها اسپیکر بلوتوث با توجه به گسترش استفاده از گوشی و تبلت و سایر وسایل همراه، مقولهای جذاب است که میخواهیم با انواع آن و قابلیتها و ویژگیهای آن بیشتر آشنا شویم. شاید اسپیکرهای بلوتوث را در قفسهی مغازهها دیده باشید، بلندگوهایی کوچک و جمع و جور که معمولاً با باتری کار میکنند و از طریق بلوتوث به گوشی و تبلت وصل میشوند. برخی اسپیکرهای بلوتوثی از درگاههای همچون TF Card, USB Flash و AUX بهره میبرند و برخی که ابعاد بزرگتری دارند از ورودی میکروفون هم بهره میبرند.

همین پدیده در مورد بلوتوث و وای-فای هم اتفاق میافتد به این صورت که گاهی صدا قطع و وصل میشود و گاهی ارتباط به کلی قطع میشود و باید برای برقراری مجدد ارتباط، صبر کرد و حتی از اول تنظیمات را انجام داد. البته سازندگان معمولاً شرایط را ایدهآل و خوب در نظر میگیرند، مثلاً فرض میکنند که موسیقی با آخرین صدای اسپیکر پخش نمیشود و همچنین نوع موسیقی به گونهای است که برای بازسازی صدای مورد نظر، انرژی کمتری لازم است. باتری باید ظرفیت مناسبی داشته باشد تا بتواند مدت زمان پخش موسیقی ایدهآل را ارائه دهد. نقطه فرکانس پایین نشان دهنده سطح بیسی است که اسپیکر ارائه میدهد – هر چه پاسخ فرکانسی حداقلی عدد پایینتری داشته باشد بهتر است. نقطه 100 هرتز فرکانس پایین و 20 کیلوهرتز فرکانس بالا است. اسپیکر گوشی و تبلت معمولاً کیفیت و قدرت مطلوبی ندارد و یکی از بهترین جایگزینهای آن، اسپیکر بلوتوث است. برد عملی وای-فای و بلوتوث به کیفیت تراشهی مربوطه و نیز قدرت آنتن هم بستگی دارد. بنابراین در هنگام خرید اسپیکر بلوتوثی باید به درگاههای ورودی و یا همان روشهای اتصال به اسپیکر بلوتوثی منتخب خود توجه داشته باشید در ادامه درگاههای معمول اتصال در اسپیکر بلوتوثی نسل جدید را عنوان کردیم.

در عمل مقایسهی صدای سیستم 35 واتی با سیستم کوچک 6 واتی و از آن مهمتر، Soundstage یا تفکیک فرکانسی و مکانی صدا، کاربر را به این نتیجه میرساند که بهتر است مقایسهای بین یک اسپیکر بلوتوث ردهپایین و سبک با یک محصول گرانقیمت انجام ندهد. ممکن است سیستم صوتی بسیار ساده باشد و با سیم نازکی به دو بلندگوی کوچک وصل شود. این سیستم صوتی خانگی معمولا داخل سقف یا داخل دیوار قرار میگیرد و میتوان آنها را در تمام اتاقها قرار داد. مفهوم دیگری با عنوان فرکانس پاسخگویی در این زمینه وجود دارد که نشان دهنده رفتار و شیوهی برخورد دستگاه صوتی با فرکانسهای مختلف است. ارتفاع و قطر اسپیکر هوشمند هواوی Sound Joy به ترتیب ۲۰۲ و ۷۳ میلیمتر است و وزن آن به ۶۸۰ گرم میرسد. در این مقاله به این دسته نمیپردازیم. این دسته از اسپیکرهای بلوتوث قابلیت حمل خوبی ندارند اما کاربردهای خاص خود را دارند. اسپیکر و هدست وای-فای هم در بازار محصولات الکترونیکی وجو دارد اما فرق آن با بلوتوث چیست؟ حال اگر بخواهید دقیقتر بدانید اسپیکر چیست؟ اگر اهل شنیدن موسیقی هستید و قصد دارید بهترین اسپیکر بلوتوث را خریداری کنید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید