12 مدل از بهترین اسپیکر بلوتوث خانگی و قابل حمل بازار [2022]

قطعاً اینگونه نیست همانطور که در گوشیها و تبلتها هم ظرفیت و اندازهی باتری مشخصکنندهی میزان کارکرد با شارژ باتری نیست.در تخمین کارکرد با شارژ باتری، هم ظرفیت باتری مهم است و هم میزان توان مصرفی اسپیکر بلوتوث.اسپیکرهای کوچک ممکن است باتری کوچکی مثل 1400 میلیآمپرساعت داشته باشند و با همین باتری کوچک هم بیش از 12 ساعت بدون نیاز به شارژ، کار کنند. قبل از خرید اسپیکر بلوتوث در درجهی اول وزن و اندازهی آن را مشخص کنید و در این مورد به کیفیت صدا هم توجه داشته باشید. دو اندازهی کلی برای اسپیکرهای بلوتوث وجود دارد. برای مثال، اگر تقویت کننده از نوع برایت (bright) باشد، بهتر است که اسپیکر نیز در دستهبندی برایت قرار بگیرد. باید بدانید اسپیکرها دستگاههایی هستند که سیگنالهای الکتریکی تقویت شده توسط تقویت کننده را تبدیل به ارتعاشات هوا میکنند که میتواند توسط انسان به عنوان صدا شنیده شود. هنگامی که بلندگو ورودی الکتریکی را از یک دستگاه دریافت میکند، جریان را از طریق ایجاد حرکات رو به جلو و عقب ارسال میکند. Tweeter – یک بلندگوی ساده است اما دیافراگم آن قطر کمی دارد و نمیتواند با دامنهی زیاد، جلو و عقب برود. قابلیتی کمیاب دیگر که البته در مورد دو اسپیکر بلوتوثی که مثال زدیم، موجود است، ویژگی عملکرد به جای بلندگوی گوشی و تبلت است.

مثلاً اسپیکری که قبلاً مثال زدیم، با باتری 4400 میلیآمپرساعتی خود، حدود 10 ساعت شارژ نگه میدارد. به عنوان مثال میتوان از اسپیکر تسکو مدل تی سی ۲۳۵۹ یا اسپیکر تسکو TS 2375 نام برد. واحد اندازه گیری حساسیت دی سی بل است. به طور خلاصه میتوان گفت حساسیت و آمپدانس دو پارامتر اصلی و نشان دهنده کیفیت و وضوح صدای خروجی اسپیکر هستند. در صورتی که اصلا این طور نیست و بعضی از نمونه دها در صورتی که دارای سایز و حجم کوچکی هستند؛ ولی کیفیت صدای بالای دارند. حتی جالب است که دو مدل مورد بحث ما، هر دو دارای میکروفون داخلی هم هستند و میتوان برای تماس صوتی به طور کامل از آنها استفاده کرد. این مدل از میکروفون برخوردار نیست و در نتیجه امکان برقراری تماس برای کاربر فراهم نیست. برای برقراری تماس در این نوع اسپیکرها، دکمهای هم در نظر گرفته شده که به منزلهی برداشتن و گذاشتن گوشی است. همچنین دارای طراحی ضدآب، ضد خاک و حداکثر تا 16 ساعت از باتری برای نگه داشتن شارژ استفاده میکند. بنابراین اگر Braven BR-1 را با آخرین حد صدا و برای پخش پرصداترین موسیقیها استفاده کنیم، دو بلندگوی آن با مجموعاً 3 وات مصرف، حدود 1 ساعت و 40 دقیقه کار خواهند کرد.

بهترین کار این است که ببینیم سازندهی محصول در صفحهی مشخصات، چند ساعت کارکرد را ذکر کرده است. خرید اسپیکر کامپیوتر : خرید بلندگو کامپیوتر در پلازا همراه با بهترین قیمت بلندگو کامپیوتر در برندهای روز بازار (در طیف وسیعی از انواع بلندگو کامپیوتر) در فروشگاه اینترنتی پلازا عرضه می شود. برند لاجیتک یکی از بهترین برندهای سیستم صوتی سه تایی شامل دو اسپیکر و یک ساب ووفر (اسپیکر 2.1) میباشد. این مسئله برندهای بزرگ را از برندهای میانرده و کوچک جدا میکند. برای اینکه صدایی عالی را تجربه کنید نیازمند یک اسپیکر بسیار بزرگ ندارید. گاهی مشتری یک سیستم صوتی بلوتوث بزرگ را میخرد و پس از مدتی به این نتیجه میرسد که ابعاد و وزن محصول، مطلوب نیست. اسپیکرهای بلوتوث معمولاً از باتری استفاده میکنند و بسیاری از مدلها بدون کابل برق هستند. اسپیکرهای بلوتوثی برای افراد این امکان را فراهم میکنند که بدون نیاز به کابل و از طریق بلوتوث دستگاه منبع را به آن متصل کرده و صدا را از طریق آن پخش کنند. برای حمل بلندگویی که 3 کیلوگرم وزن دارد، قطعاً نمیتوان از یک کیف کوچک و سادهتر از آن، جیب کت استفاده کرد.

دستهی اول اولترا پورتابل هستند به این معنی که در جیب جا نمیشوند اما به راحتی در جیب کت یا در کیفهای کوچک جای میگیرند. دستهی دوم نیمه پرتابل هستند. به این معنی که وزنشان از 400 گرم اسپیکرهای اولترا پرتابل به ارقامی مثل 2 یا 3 کیلوگرم افزایش مییابد. از مزایای این نوع اسپیکر خوب خانگی میتوان به اشغال فضای کم در خانه و در نهایت کمک به افزایش زیبایی دیزاین خانه اشاره کرد. در مورد بدنه دقت کنید که لزوماً سختی ظاهری به معنی افزایش مقاومت در برابر ضربه نیست بلکه ترکیبی از لاستیک، فوم و مواد فلزی به شکل بهینه موجب افزایش سختی و مقاومت در برابر ضربات احتمالی میشود.مثلاً مدل Nyne گوشههایی دارد که با جنس لاستیکی به خوبی ضربه را پخش میکنند. شاید این ویژگی به نظر کاربردی نیاید اما ممکن است برخی از کاربران و حتی خود شما هم به آن احتیاج پیدا کنید. به طورکلی اسپیکرهای ایستاده کاربردهای آن فراوان است. اگر شما هم تجربهای در این زمینه دارید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. برخی دارای سابووفر پسیو هستند، مثلاً مدل Braven BR-1 علاوه بر دو درایور اصلی، یک سابووفر پسیو هم دارد و روی هم رفته توان همهی بلندگوها 6 وات است.

دیدگاهتان را بنویسید